No More Dreams
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


If your world doesn't allow you to dream. Move to one where you can.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Wake me up

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyVin Aug 30, 2013 12:13 pm

Rezumarea primului mesaj :

De o ora, se afla in sala din hotel la repetitii. Venea zilnic sa se antreneze. Melodia rasuna in toata incaperea, aflandu-se in fata oglinzii. Isi misca corpul pe ritmul muzicii, scotandu-si picioarele lungi si zvelte in evidenta. Se misca bine. Ofta usor , inchizandu-si ochii si lasandu-si capul pe spate.
Respiratia ei se accelera cu fiecare clipa ce trecea. Purta un maieu alb pe corp ce lasa sutienul negru la vedere si o pereche de pantaloni scurti, pentru a se putea misca repede.
Sus In jos

AutorMesaj
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 11:37 am

-Cine e? De unde o cunosti?E buna. incepusera prietenii lui sa intrebe.
Bruneta dadu afirmativ din cap si iesi din baie , dandu-si hainele jos. Se schimba repede in ceva curat care nu mirosea a wiskey si ofta usor , intorcandu-se la bar .Il privea din cand in cand , avand un zambet mic pe buze. Trebuia sa inceteze sa se gandeasca la el si totusi nu o facea voluntar.
Sus In jos
Mario da Vega

Mario da Vega


Mesaje : 37
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 11:40 am

-Dupa cum vezi, e o fata. Si nu e buna, e frumoasa. le comenta prietenilor lui, acestia incepand sa rada.
-Vaaai, ce sa-ti spun. comenta unul din amicii lui.
Mario isi termina cocktail-ul, privind-o din cand in cand pe Isabella.
Sus In jos
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 11:42 am

Cum ea ii servise, era obligata sa se invarta pe acolo. Cum la bar era liber, merse la masa lui zambind usor.
-Va mai aduc ceva? intreba calma.
Ii privi pe fiecare in parte, oprindu-se la Mario apoi. Isi musca buzele fara sa vrea. Era un tic de care nu se putea opri , dar era in regula si asa. Ofta usor , fiind usor obosita in timp ce astepta, si astepta.
Sus In jos
Mario da Vega

Mario da Vega


Mesaje : 37
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 12:36 pm

Ii zambi incet, in coltul gurii si ii facu usor cu ochiul.
-Nu, mersi. Mai ai de stat pe-aici? Te pot duce eu acasa.
-Ooooo, o duci acasa, huuh? comentara prietenii lui razand.
Sus In jos
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 12:38 pm

-In douazeci de minute termin. spuse zambind usor.
Ii privi prietenii , intr-un mod urat asezandu-se langa Mario pe canapea.
-Aveti o problema cu faptul ca e un gentalman si ma duce acasa? intreba bruneta inchizandu-i.
Zambi in coltul gurii privindu-l pe el apoi.
-Ma astepti? intreba curioasa ridicandu-se.
Mai avea putin de lucru si apoi putea sa plece. Nu o deranja sa ii ca acesta sa o duca acasa, chiar deloc.
Sus In jos
Mario da Vega

Mario da Vega


Mesaje : 37
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 12:41 pm

-Nu, sa traiti. comentara acestia razand, iar Mario isi dadu ochii peste cap.
-Da, te astept. Pana atunci mai adu-mi un cocktail non-alcoolic, oricare ar fi. ii spuse zambindu-i in coltul gurii.
Se uita la ceas, era zece deja dar pentru el nu era o problema sa mai astepte.
Sus In jos
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 12:44 pm

Ii luase cam jumatate de ora sa faca tot si zambi usor. Pleca impreuna cu Mario, salutandu-i prietenii. Acum cand era mai atenta la tinuta ei , nu prea o nimerise. Se afla in masina acestuia , privind absenta pe fereastra asteptand sa ajunga acasa.
Statea intr-un apartament , din zona rezidentiala , dar pentru ea era ok si asa muncea destul pentru a reusi sa plateasca tot. Isi musca usor buzele.
-Sunt amuzanti prietenii tai. surase bruneta.
Sus In jos
Mario da Vega

Mario da Vega


Mesaje : 37
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 12:56 pm

Conducea, alegand drumul mai lung. Ii placea sa stea cu ea, si parca avea chef de vorba, dar nu stia despre ce sa vorbeasca, nu gasea niciun subiect.
-Mda, uneori o dau in prostie maxima. spuse amuzat.
O privi cu coada ochiului, zambind subtil, fiind apoi atent la condus.
Sus In jos
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 12:58 pm

Incepuse sa rada cand il auzi.
-Mdaa, ehhh nu conteaza acum. spuse chicotind incet. Imi pare rau ca nu am mai ajuns la sala zilele astea, dar am lucrat. continua bruneta zambind incet.
Se descalta urcandu-si picioarele pe scaun zambind incet. Ii placea drumul acela lung, avea ce sa vada pe acolo.
-Hmm, imi place drumul mai lung. surase.
Sus In jos
Mario da Vega

Mario da Vega


Mesaje : 37
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:02 pm

Ofta incet, amintindu-si cum i se facuse Isabellei rau la cursuri.
-E in regula. Doar nu credeai ca te mai las sa dansezi dupa ce ti s-a facut rau in ziua aia. spuse clatinand din cap.
Isi puse degetele pe coapsele brunetei, doar ca sa o testeze, sa vada daca il lasa.
Sus In jos
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:03 pm

Ramase perplexa la ce spuse.
-Cum adica nu ma mai lasi sa dansez? Pot dansa Mario , doar ca trebuie sa o iau mai usor. spuse oftand usor.
Nu il opri cand ii atinse coapsa, defapt simtise fiori calzi in tot corpul , facand-o sa isi muste buzele intr-un mod provocator. Se simtea bine cu el , nu stia de ce. Avea acel ceva ce o atragea .
Sus In jos
Mario da Vega

Mario da Vega


Mesaje : 37
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:06 pm

-In dans nu poti sa o iei mai usor. Pentru asta trebuie sa ai energie mereu, sa fii dispus sa dai tot ce ai mai bun. Iar cu problemele de sanatate nu e de glumit. spuse oftand si continua sa isi tina degetele pe coapsa ei. Ce probleme ai? o intreba curios.
Sus In jos
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:08 pm

-Am facut transplant de inima acum cateva luni. spuse privind pe fereastra acum.
Nu vroia sa vorbeasca depsre asta . Acele luni fusesera de cosmar pentru ea si fratele ei , dar totusi acum era bine. Totul merse bine.
-Sunt momente cand imi este rau, dar imi trece. E o chestie care tine jumatate de an si apoi o sa fiu normala. spuse muscandu-si buzele.
Sus In jos
Mario da Vega

Mario da Vega


Mesaje : 37
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:10 pm

-Ok. Nu iti dau voie sa dansezi. Abtine-te macar sase luni. Si nu vreau sa comentezi, da? zise, privind-o de data asta.
Ajunsera intr-un final, oprind masina in fata casei ei.
-Noapte buna. zise afisand un micut zambet pe chip.
Sus In jos
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:12 pm

-Nu intri? intreba curioasa zambind usor.
Totusi il privi urat cand ii spuse ca nu ii mai dadea voie sa danseze.
-Sunt buna la asta, e singurul lucru ce ma relaxeaza. Nu poti sa imi iei asta Mario. spuse serioasa privindu-l in ochi.
Isi musca buza inferioara, vrand sa il sarute. Fara sa isi dea seama, micsora distanta dintre ei privindu-l in ochi in tot acest timp.
Sus In jos
Mario da Vega

Mario da Vega


Mesaje : 37
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:17 pm

-Da, Bells, esti buna la asta dar imi pasa de sanatatea ta. Nu iti iau nimic, doar vreau sa te linistesti o perioada. ii zise, privind-o drept in ochi.
Isi muta apoi privirea spre buzele ei si zambi scurt, sarutand-o fara a se mai gandi la altceva.
Sus In jos
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:19 pm

Ii raspunse la sarut , ducandu-si degetele pe obrazul sau. Se simtea incredibil prin faptul ca se sarutau. Era ceva ce nu putea controla acum , dar nu mai conta acum. Il musca usor de buza inferioara, aplecandu-se mai mult spre el zambind incet . Era aproape peste el , dar se abtinea sa ajunga peste el cu totul.
Sus In jos
Mario da Vega

Mario da Vega


Mesaje : 37
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:27 pm

Mainile sale alunecara usor pe spatele Isabellei, dupa care isi indeparta chipul de al ei. Totul se intamplase prea repede, dar pentru el era in regula, nu era ca si cum il deranja sau ceva.
-Haide, fugi la culcare, ne mai auzim. spuse zambind dulce si o privi in ochi.
Sus In jos
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:29 pm

-Haideee, ramai cu mine. spuse cu o fata inocenta si rugatoare.
Nu vroia sa fie singura si el era potrivit sa ramana cu ea. Zambi dulce , mangaindu-i usor obrazul zambind. Se aseza din nou pe scaunul ei si se incalta lingandu-si buzele apoi.
-Te rooooooooooooooooooooog. spuse ca un copilas fluturandu-si genele acum.
Sus In jos
Mario da Vega

Mario da Vega


Mesaje : 37
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:38 pm

Isi musca buzele, dar pana la urma zambi dulce.
-Da, bine, raman. Dar vezi ca la mine nu merge faza cu fluturatul genelor, mai ales cand stiu ce drac de om esti. comenta si iesi din masina, asteptand-o si pe ea.
Sus In jos
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:39 pm

-Heeey nu sunt drac de om. ii spuse scotand limba la el.
Ofta usor si cobori si ea din masina. Il lua de mana si zambi incet , mergand cu el in apartament. Zambi in coltul gurii , inchizand usa dupa ea si privindu-l dulce .
-Sunt inocenta bine? intreba curioasa. Cu ce te servesc?
Sus In jos
Mario da Vega

Mario da Vega


Mesaje : 37
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:41 pm

-Nu ma mai servi cu nimic, am baut destul in club. spuse amuzat si privi in jur.
Se aseza pe canapea, cascand si isi fixa privirea asupra Isabellei.
-Cred ca sforai noaptea. E ok? o intreba amuzat.
Sus In jos
Isabella Disalvo

Isabella Disalvo


Mesaje : 38
Data de inscriere : 30/08/2013

Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 EmptyDum Sept 01, 2013 1:43 pm

Incepuse sa rada dand cu perna dupa el.
-Cat timp nu te deranjeaza ca imparti patul cu mine , nu e o problema. ii spuse amuzata.
Merse in dormitor si isi dadu jos rochia ce o purta , ramanand in lenjerie. Era in fata dulapului , cautand ceva cu care sa se imbrace.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Wake me up - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Wake me up   Wake me up - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Wake me up
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
No More Dreams :: Town :: Hotel-
Mergi direct la: