No More Dreams
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


If your world doesn't allow you to dream. Move to one where you can.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Hey you, what’s your dream?

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Amalia Lee

Amalia Lee


Mesaje : 7
Data de inscriere : 30/08/2013

Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? EmptyVin Aug 30, 2013 2:56 pm

Amy se simtea cel mai bine cand isi facea timp pentru o plimbare, spun isi facea timp nu pentru ca era cine stie ce persoana ocupata, ci doar una dintre persoanele acelea lenese, care prefera statul in casa necontand vremea de afara. Nu se multumea cu faptul ca isi petrecea majoritatea timpului citind sau stand la televizor, nu i se parea ca avea tocmai o viata, si o cam deranja asta, dar nu avea ce sa faca. Iesea si ea prin cluburi sau mergea la petreceri, macar de trei ori pe luna, dar totusi nu simtea ca-si traieste viata din plin.
Muzica ii bubuia in casti, lasand minunatele cuvinte cantate de artist sa-i inunde urechile insa si gandurile. Era o melodie care o facea sa pice in visare tot mai mult in timp ce pasii o purtau pe acel bulevard mare spre nicaieri, exact, nicaieri, spun "nicaieri" pentru ca nu stia exact unde merge, si nici nu vroia sa stie, nu o interesa prea mult.
-They say if you love someone enough you gotta set them free. incepuse fata sa cante fara sa-si dea seama, probabil daca-si dadea seama se facea rosie la fata si incerca sa se ascunda, era prea timida, si nu vroia s-o creada lumea vreo ciudata care vorbeste singura sau altceva, lumea era prea rea.
Sus In jos
Daisuke Toshio

Daisuke Toshio


Mesaje : 8
Data de inscriere : 03/09/2013

Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Re: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? EmptyMar Sept 03, 2013 2:30 am

Stand si privind pe fereastra la oameni ce treceau alene prin fata casei sale brusc isi amintise ca avea un caine si acest caine trebuia scos afara la plimbare . Se ridca lenes de pe scaun si merse dupa lesa si caine. Cainele fusese usor de gasit fiind un urias Rotwailler dar cu lesa era mai greu .
Dupa 10 minute intregi de cautari , se imbracase , se incaltase si deja era pe alea principala a parcului plimbandu`si animalul. Adora plimbarile lungi pe vremea calda prin parc mai ales cand mai avea si un npartener se seama cainelui sau care nu statea locului o clipa.
Dupa ce ajunse intr`un loc mai izolat al parcului ii desfacu lesa patrupedului si il lasa sa isi faca de cap singur prin pajistea deasa.
Sus In jos
Amalia Lee

Amalia Lee


Mesaje : 7
Data de inscriere : 30/08/2013

Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Re: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? EmptyMar Sept 03, 2013 3:27 am

Isi aranja hanoracul de pe ea lasand capul in jos, lumea se uita cam straniu la ea, dar ce? Era adolescenta, nu avea voie sa fredoneze o melodie? Bine, poate vocea ei nu era cea mai stralucita din lume, si clar nu era, nu se considera afona, caci nimeni nu se vaitase de dureri de urechi pana in acel moment, dar clar cariera in muzica nu avea sa-si faca.
-Perfect! Nu puteai sa te abti din cantat, nu? isi spuse in gand si apoi isi ridica putin capul ca si cum nu se intamplase nimic. Era totusi bine ca nu vedea vreun cunoscut pe acolo, dar bine, toti stiau ca e cam nebuna in unele momente.
Continua sa mearga incet privind lenesa lucrurile ce o inconjurau. Nu avea chef de nimic si adora sentimentul asta uneori,  nu trebuia sa se ingrijoreze sau ceva, totul era okei.
Se opri brusc inghitind in sec atunci cand vazu in fata ei un caine destul de mare, nu se pricepea la rasele cainilor, dar sigur era un rottweiler. O speriau cainii, pana si aia mici, dar acestia mari. Se dadu un pas inapoi  muscandu-si buza, parca dintr-o data numai avea chef de plimbare si vroia sa se intoarca acasa, dar ii era frica si sa se miste mai ales cand vedea acel animal.
-Fricoaso! si-a zis roscata sa se motiveze, dar degeaba.
Sus In jos
Daisuke Toshio

Daisuke Toshio


Mesaje : 8
Data de inscriere : 03/09/2013

Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Re: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? EmptyMar Sept 03, 2013 8:03 am

O secunda , doar atat dureaza sa iti misti putin privirea si sa iti pierzi un ditamai cainele ! Se incrunta privind in jur , nici urma de cainele sau.
-Rocky ! incepu sa strige plimbandu`se pe pajiste.
Nici urma de el . Isi baga furios mainile in buzunar incepand sa mearga din ce in ce mai tare . Cainelui aceluia ii facea o deosebita placere sa fuga de el . Mergand din ce in ce mai repede , chiar alergand , il zari la cativa metri in fata lui . Zambi satisfacut mergand spre el .
-Aici erai ! spuse usurat prinzandu`l de zgarda.
Isi ridica privirea si in fata lui , la cativa pasi , zari o tanara ce statea putin cam speriata .
-Imi pare rau ! Dar sa stii ca e destul de prietenos...
Sus In jos
Amalia Lee

Amalia Lee


Mesaje : 7
Data de inscriere : 30/08/2013

Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Re: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? EmptyMar Sept 03, 2013 10:15 am

Isi ridica repede privirea de la acel caine cand ii auzi vocea baitului, rasufla usurata, deci avea un stapamn, defapt se putea vedea asta dupa zgarda, dar la ce frica ii era tinerei numai la gatul animalului nu s-a uitat. A dat din cap zambind, icnercand sa nu para chiar asa o fricoasa, desi clar era, nu avea ceva in special cu cainele baiatului, dar cu toti, toti o speriau, mai ales acestia care pareau fiorosi fara sa vrea uneori.
Isi dadu o suvita roscata dupa ureche dadn afirmativ din cap, ca un fel de saltu si ingaduire.
-Ah...e foarte frumos, dar...ma simt totusi speriata de el, e mare si...nu stiu cum sa explic, probabil intelegi tu. stramba suor din buze caci numai sa faca o conversatie nu era buna.
Sus In jos
Daisuke Toshio

Daisuke Toshio


Mesaje : 8
Data de inscriere : 03/09/2013

Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Re: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? EmptyMar Sept 03, 2013 12:08 pm

Zambi scurt prinzadu`si cainele in lesa . Cunostea sentimentu de frica a oamenilor cand ii vedea animalul. Din cauza reputatiei Rotwaillerilor era privit ca o bestie gata sa te sfasie dar el stia ca Rocky al sau era mai bland din fire.
-Inteleg...mi se intampla des sa fiu atentionat asupra animalului meu...imi pare rau ca te`a speriat dar sa stii ca este destul de bland. spuse privind`o si pret de o secunda chiar masurand`o din cap pana in picioare.
-Daisuke ! spuse intinzand mana catre tanara zambindu`i usor.
Sus In jos
Amalia Lee

Amalia Lee


Mesaje : 7
Data de inscriere : 30/08/2013

Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Re: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? EmptyMar Sept 03, 2013 12:35 pm

Privi cainele ascultandu-l insa pe tanar, era stapanul sau, deci sigur avea dreptate asupra lui, el il stia cel mai bine pe animal. Din cauza infatisarii poate il judecase prea dur pe saracul caine. Se simtea mai relaxata acum ca baiatul o anuntase ca animalul era bland, totusi isi pastra putin din frica, insa nu o lasa la vedere, nu avea rost.
Se apropie usor catre baiat cand acetsa intinse mana, parca nu-i mai era totusi atat de frica.
-Amalia, dar imi poti spune Amy, incantata. i-a prins mana baiatului intr-o stransoare usoara, dupa care i-a dat drumul.
-Si pe el cum il cheama? intreba surazand privind cainele, era destul de frumos trebuia sa recunoasca, blana stralucea pe el, dar totusi era atat de mare incat o facea pe tanara sa tresara atunci cand se misca mai brusc.
Sus In jos
Daisuke Toshio

Daisuke Toshio


Mesaje : 8
Data de inscriere : 03/09/2013

Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Re: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? EmptyMar Sept 03, 2013 12:49 pm

Zambi satisfacut , tocmai se alese cu o noua cunostinta. Isi puse mana pe caine s il mangaie usor pe spate apoi la urechi facandu`l astfel sa se aseze incepand sa isi scoata limba de satisfactie.
-Rocky. Un nume ales pe ultima suta de metri dar mi se pare ca ii se potriveste. spuse ganditor privindu`si "prietenul " . Il avea de peste 2 ani si era foarte atasat de el. Ridica privirea si zari ezitarea fetei asa ca ii lua usor mana si i`o puse pe capul cainelui.
-vezi.. si lui ii place sa isi faca prieteni noi..
Sus In jos
Amalia Lee

Amalia Lee


Mesaje : 7
Data de inscriere : 30/08/2013

Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Re: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? EmptyMar Sept 03, 2013 1:04 pm

Rocky? Suna foarte frumos, ar fi vrut si ea un caine, dar nu prea putea sa aiba grija de el, stia ca avea sa uite sa-l hraneasca si uneori avea sa se simta enervata de el, desi se gandise deja la numele "Lord" pentru urmatorul sau caine, poate totusi avea sa-si ia unul candva, momentan hranea cainii din fata blocului zilnic, ii placea sa aiba grija de ei, mai mult din mila. Nu putea sa creada ca cineva putea sa lasa atatea vietati pe strada.
Isi lasa mana condusa de baiat pe capul animalului si zambi larg si copilaresc in acelasi timp, specific ei, mereu un copil.
-Waaa~ E fiiiin, odododo, ce dragut esti tu Rocky. spuse aceasta pe acelasi ton copilaresc ca mai devreme privind cainele.
Sus In jos
Daisuke Toshio

Daisuke Toshio


Mesaje : 8
Data de inscriere : 03/09/2013

Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Re: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? EmptyMar Sept 03, 2013 10:05 pm

Cainele incepu sa dea jucaus din coada privind`o pe roscata.
-Vezi nu este un monstru. spuse pe un ton glumet tanarul chicotind.
Afara incepu sa bata o adiere usoara facandu`i pielea de gaina gandindu`se ca mai este putin si vine iarna ceea ce pentru el era un chin. Iarna aproape ca intra la hibernare .
-Se face cam frig. afirmase bagandu`si amandoua mainile in buzunarele hanoracului privind in jur. Nu mai era nimeni prin parc sau cel putin prin partea aceea de parc .
Sus In jos
Amalia Lee

Amalia Lee


Mesaje : 7
Data de inscriere : 30/08/2013

Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Re: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? EmptyMier Sept 04, 2013 2:08 am

Ii zambi tanarului si isi trase hanoracul mai bine pe umeri cand simti acel vant, nu prea-i pasa ce anotimp e, gasea mereu ceva care s-o linisteasca pentru fiecare anotimp, vara era mereu cu inghetata in mana, pe timpul toamnei ii placea ceaiul, iarna era cu ciocolata calda si primavara ii placea sa seplimbe prin parcuri.
-Vrei sa mergem undeva? La o cofetarie sau nu stiu, poate ai alte idei. a zambit tanara, privi in jur, nu mai era lume pe acolo, acum era si mai linistitor, dar  totusi se facea frig si numai de o raceala nu avea ea nevoie. Bine ca nu se manifesta chiar asa rau raceala , la ea, dar tot nu vroia una.
Sus In jos
Daisuke Toshio

Daisuke Toshio


Mesaje : 8
Data de inscriere : 03/09/2013

Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Re: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? EmptyLun Sept 09, 2013 8:20 am

Isi trase la randul sau hanoracul mai bine pe el vrand chiar sa isi puna si gluga in cap dar se gandi`se ca poate arata cam ciudat. Isi prinse mai bine cainele in lesa si incepu sa inainteze incet gandindu`se la propunerea fetei.
-Suna bine..sau la un ceai..numai ca trebuie sa imi duc mai intai cainele acasa.
Spuse aratand catre animalul mare si negru ce tocmai se ghemuise la piciorele lui.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Hey you, what’s your dream? Empty
MesajSubiect: Re: Hey you, what’s your dream?   Hey you, what’s your dream? Empty

Sus In jos
 
Hey you, what’s your dream?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
No More Dreams :: Town :: Parc-
Mergi direct la: